kurzy,  workshopy,  semináře,  přátelská setkání  a  akce pro radost těla i duše

Díky TOBĚ ... Bude líp

     DÍKY TOBĚ … Bude líp je celoroční projekt, který umožňuje podporovat konkrétní lidi v tíživé životní situaci, v závislosti na tom, co kdo právě aktuálně potřebuje.
     Momentálně se jedná především o MATERIÁLNÍ PODPORU OVDOVĚLÝM RODINÁM S DĚTMI (ve spolupráci s Nadačním fondem VRBA www.nadacnifondvrba.cz) a MATERIÁLNÍ PODPORU ŽENÁM V OBTÍŽNÉ ŽIVOTNÍ SITUACI, KTERÉ ČEKAJÍ MIMINKO (ve spolupráci s Hnutím pro život – NESOUDÍME, POMÁHÁME www.hnutiprozivot.cz)

Kamínek s příběhem   … aneb příběh 1

… bylo nebylo 🙂 A ono bylo!

     Je to už několik let zpátky, co se jedna láskyplná a nádherná žena, naše kamarádka, ocitla bez vlastního zavinění ve velmi tíživé životní situaci. A jak už to u takových bytostí bývá, přestože ona by se pro ostatní „rozdala“, sama pro sebe by si o pomoc nikdy neřekla. A tak ze všech sil bojovala s nepřízní osudu. Navzdory svému zdravotnímu stavu usilovně pracovala, aby se postarala o své nejbližší a po práci ještě malovala nádherné kamínky, co umí pohladit po duši a ty potom rozdávala lidem, kterým bylo nelehce.

     Život nás však někdy vede obtížnými cestami. A tak, i přes svou velkou vnitřní sílu a snahu vše zvládnout, strádala a chřadla.

     Protože však nikdo nikdy není sám a pomoc si nás vždycky najde, její laskavé srdce si k sobě přivolalo spřízněné duše a mocným kouzlem vesmírným 🙂 pak společně stvořili KAMÍNKY S PŘÍBĚHEM o naději, že Bude líp

     A protože laskavých srdcí je na světě spousta a protože KAMÍNKY S PŘÍBĚHEM byly opravdu nádherné, našly si rychle své majitele. Naší milé přítelkyni se vrátila radost do života. A také v ní zesílila důvěra sama v sebe a nyní jde za svým snem a tvoří svýma rukama a srdcem krásné věci z keramiky a maluje kamínky PRO TEBE http://www.facebook.com/Pro-Tebe-110123767260116. Objednat si je můžete na jejím FB účtu a také na emailu vesela.monika@email.cz

     Mohlo by se zdát, že tady náš příběh končí. Ale jak víte, nitky všech příběhů se splétají a prolínají v nekončícím koloběhu bytí. A tak i zde je nějaké předtím i potom. Naše „kamínkové předtím“ je slib, že až se naše kamarádka Monika odrazí ode dna, bude moci prostřednictvím svých kamínků dávat dalším lidem v nouzi naději, že Bude líp. Její kamínky jsou dnes už nedílnou součástí věcných sbírek pro lidi v obtížné životní situaci DÍKY TOBĚ … Bude líp

     Děkujeme, že jsi Mončo.

Ikona-ctyrlistek2

Zajímá Vás jak vzniklo DÍKY TOBĚ… Bude líp?   … aneb příběh 0

     To bylo tak 🙂 … V dobách, kdy Bude líp bylo „pouhou“ vizí pár snílků, opřenou o spoustu úsilí a hluboké přesvědčení, že naše snažení má opravdu smysl, se objevil přítel.
Přítel, který uvěřil, že pomáhat si navzájem a chránit zdroje, které nám Země poskytuje, je cestou, jak nám Bude líp a podpořil nás v naší práci.
Byl hnacím motorem, když jsme „bojovali s větrnými mlýny“, byl naším impulzem nevzdat to vždy, když se zdálo, že práce je tolik, že je to nad naše síly. V skrytu, neviděn, přesto tak důležitá součást týmu. Během naší společné cesty onemocněl. Závažně. S mizivou nadějí do budoucna. Navzdory tomu co prožíval, rozdával optimismus a stále stál při nás.

     V té době, vznikl projekt DÍKY TOBĚ …Bude líp Pro něho. Díky němu.

     Znamená vzájemnou lidskou pomoc.
     Znamená, že se v tíživé životní situaci můžeme opřít jeden o druhého.
     Znamená podporu konkrétním lidem v nouzi, aby se mohli „znovu postavit na nohy“ a získat tak zpět svou sílu a důstojnost.

     Prostřednictvím tohoto projektu již byla zprostředkována podpora mnohým lidem, některé zde uvádíme, jiní, stejně jako náš přítel, zůstávají v skrytu.

     A jak to bylo dál? Vás, kteří věříte na zázraky, můžeme ujistit, že existují! 🙂

     Ano, opravdu. Stal se zázrak a náš přítel svůj nelehký boj vyhrál!

     A srdce nás všech se radují.     

     To  DÍKY TOBĚ, Honzo … Bude líp

     DALŠÍ NAŠE PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA …

Verše jedné duše

     Každý z nás zná okamžiky, kdy je nám tak těžko, že jen vstát z postele se zdá být nad naše síly. A pak potkáte někoho, pro něhož každý jediný krok je nadlidským úkolem. Někoho s tak pevnou vůlí a láskou k životu, že vás to naplní úžasem a velikou pokorou.

     Tímhle člověkem je EVČA SVĚRÁKOVÁ. Křehká i silná zároveň, laskavá a obětavá, věčně optimistická a neobyčejně inspirativní. Kdo ji zná, rozumí a kdo zatím neměl to potěšení, má nyní šanci poznat ji z blízka. Nabízí totiž pohled do své nádherné duše … a v ní je jeden velký sen – SEN VYDAT SVOU PRVNÍ KNÍŽKU. Jmenuje se VERŠE JEDNÉ DUŠE.

     V rámci projektu DÍKY TOBĚ … Bude líp jste si ji mohli závazně předobjednat a tím umožnit vznik její tištěné podoby. 

     S velikou radostí teď již můžeme oznámit, že laskavost a dobrá srdce vládnou světu a SNY SE PLNÍ! Hádejte co?   SLAVÍME   Ano, povedlo se, KNIHA VERŠE JEDNÉ DUŠE JE VYDÁNA!!! Její autorka Evča září štěstím a my s ní. Ze srdce DĚKUJEME Vám všem, kteří jste zakoupením knihy její vydání umožnili. Jste skvělí!!! Děkujeme za sdílení s přáteli, děkujeme každému, kdo se na splnění tohoto snu podílel.
Však víš ….. to DÍKY TOBĚ …. Bude líp

     Vy, kteří ještě knihu nemáte si ji nyní můžete zakoupit zde https://verse-jedne-duse0.webnode.cz/

Další, již ukončené výzvy naleznete na našich FB stránkách https://www.facebook.com/bude.lip.3